24 Nisan 2018 , Salı

Erkeklerde Sivilce Sorunu

Erkeklerde Sivilce Sorunu

Erkekler, kadınlara kıyasla daha yağlı bir cilde sahiptirler. Ciltleri daha kalın ve yağ bezlerinin aktiviteleri ve çaplarının büyüklüğü nedeniyle daha yoğun yağlanma gösteriyor. Genelde T bölgesinde yağlanma olmakla beraber yanak bölgesinde ciddi yağlanma ve akne problemi gözleniyor.Erkeklerde Sivilce Sorunu

Hangi tip akne problemi oladuğu önceden tespit edilmelidir. Örneğin, irinli tarz aknemi, siyah noktalı aknemi yoksa kistik aknemi olduğu tespit edilerek uygun tedavi yöntemi uygulanır. İrinli aknelerde deri üzerindeki bakterilerin üremesini engelleyecek antibakteriyel özelliği olan ve enflamasyonu azaltacak ürünler tavsiye edilir. Siyah noktalı aknelerde ise yaş salgısının daha kolay dışarı atılmasını sağlayacak meyve asiti yada A vitamini tarzı tedavi ürünleri tavsiye edilir. Kistik aknelerde ise hastadaki yağ bezinin çapının küçültülmesi yoluna gidilir.

Erkeklerde Sivilce Sorunu

Özellikle kuruyemiş tüketimi ergenlik döneminde sivilce sorunlarına neden olmaktadır. Çekirdekte çok yoğun miktarda yağ olduğundan tetikleyici bir faktör olmaktadır.

Sağlık Med
www.saglikmed.com

Dikkatinizi çekebilir

Estetik Fiyatları

Estetik Fiyatları

Sürekli gelen sorulardan birisi de çeşitli estetik fiyatları . Hastayı fiziki muayene etmeden fiyat vermek …

Güneş Alerjisi

Güneş Alerjisi

Güneş alerjisi olan kişiler öncelikle güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalıdır . Bu nasıl olacak dersek …

Bir Cevap Yazın