24 Mart 2018 , Cumartesi

Göz altı dolguları

Göz altı dolguları estetik tıpta son yılarda oldukça rabet görmektedir. Bundaki amaç yaşlanma etkilernin ilk ortaya bölgelerden biri olan göz altı bölgesindeki çökmelerin hafifletilmesidir. bazı kişilerde yaşlanma etkisiyle çökmeler ortaya çıkar bazılarında ise yapısal olarak bazı kişilerin göz çevresi daha çökük, daha koyu renkte, daha yorgun görüntüde olmaktadır. Tüm bu amaçlarla göz altı dolguları kullanılmaktadır.

Zaman zaman bu bölgede ki damarların oldukça yüzeyel seyretmesi göz altlarını daha mor veya daha kızarık göstermektedir. Yine bu amaçla damar tabakasının üzerine yerleştirilecek dolgular görüntüyü iyileştirmektedir.

Uygulanış şekli ise her iki yanak üzerine küçük bir enjeksiyon deliği açılır. buradan kanül adı verilen enjektörle girilerek göz altındaki bölgeye dolgu uygulanır. Kanüllerin diğer enjeksiyonlarından farkı uçlarının sivri olmamasından dolayı damarla karşılaştığında damarda herhangi bir hasar meydana getirmemektedir.

Göz altı dolgu uygulaması tamamlandıktan sonra bölgeye kısa sürede buz uygulanması olası bir ödemin engellenmesi açısından faydalı olacaktır. İlk gün hastaların spor yapması vaya ılık duş almaları çok istenmez. Bunun yanı sıra 3-4 gün içerisinde dolgu bölgeye tam olarak yerini alır ve sonuçları ortaya çıkmaya başlar.

Genellikle birinci hafta da yapılan kontrollerde ek ihtiyacı varsa biraz daha uygulanabilir. Dolgu uygulamalarının etki süresi genellikle bir yılı aşkındır. Bunun sebebi ise göz altı bölgesinin hyalüronik asit dolgularını yıkma özelliğinde olan enzimlerin daha az olmasıdır. Buda işlemin hem kalitesini hemde süresini arttırır.

Sağlık Med
www.saglikmed.com

Dikkatinizi çekebilir

Güneş Alerjisi

Güneş Alerjisi

Güneş alerjisi olan kişiler öncelikle güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalıdır . Bu nasıl olacak dersek …

Göz çevresi kırışıklıkları

Göz çevresi kırışıklıkları

Göz çevresi kırışıklıkları yaşla birlikte artan, genetik , metabolik faktörlerin yol açtığı gerçek yaşlanma ile …

Bir Cevap Yazın