21 Ekim 2017 , Cumartesi

Okulun ilk günleri

Merhaba sevgili anne babalar; Okullar açıldı, okulun ilk günleri ni geride bıraktık ve ne başladı evlerde “hadi kızım ders, hadi oğlum ders çalış.” Sloganları.

Ders nedir?

Okulda öğretmenlerin yapılması için verdiği tekrarlar.

Çocuklar okuldan dönünce dinlenmeleri şarttır. Günün yorgunluğunu atmalı, deşarj olmalılardır. Bunu her çocuk farklı yöntemlerle yapar ve yemek molasını da bitirdikten sonra, yapmaları gereken hazırlığı yapma vakti gelmiştir artık. Ders sadece öğretmenin verdiği değil, vermediğidir de. Kendisiyle ilgili her türlü bakım, aile ile birlikte vakit geçirme, çevreye yardım, arkadaşları ile günün yorumu, tv, kitap v.s tüm bunlar hayatın içinde ki derslerdir ve öğretmenlerin verdiği dersler kadar kıymetlidir. Lakin yapılması elzem olan, tüm bu saydıklarıma sınır koymak ve süre belirlemektir. Ayrıca okuldan gelince yapmaları gereken şeyi sıkıcı bir ders olmaktan çıkararak eğlenerek öğrenmeyi severek merak duygusunu ve araştırmayı pekiştirerek yapmasına yardımcı olmak en iyisidir.

Düşünmelerini

Araştırmalarını

Neden, niçinleri

Sebep sonuç ilişkilerini

Bulmalarını sağlayın…

Yaşamın içerisinde bir gün zorda kaldıklarında nasıl hayatta kalmaları gerektiğinin dersini iyi verin…

Sevgiler,

Uzm pedagog psikolog oya Akbaş

Oya Akbaş on Facebook
Oya Akbaş
Uzman Pedagog Psikolog                  Sağlık Med

Dikkatinizi çekebilir

İnternet ve Sosyal Medya

İnternet ve sosyal medya

En çok sorulan soruların başında çocumlarımızın internet ve sosyal medya kullanımı geliyor. Sevgili ebeveynler Hayatımızın …

Öğrenme Bozukluğu

Öğrenme Bozukluğu

Öğrenme bozukluğu olan çocuk neler hisseder, neler yaşar “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum.” “Ben yeterince iyi …

Bir Cevap Yazın